Labākā nošu programmatūra

nošu programmatūra

Mūzikas nošu programmatūra ir konkurētspējīgs bizness.

Divas galvenās figūras ir Finale un Sibelius, un ir diezgan maz jaunu / mazāk pamanāmu programmu, piemēram, Dorico , Noteflight , MuseScore un Lilypond . Ir pat planšetdatoru / mobilo ierīču lietotnes.

Abi lielie: Finale un Sibelius

Finale ir bijusi mana go-to programmatūra gadiem. Laika gaitā tā ir kļuvusi vieglāk izmantojama. Tas ir tik daudz iespēju, bet tā saskarne padara to par “Photoshop for music”. Es lietoju šo terminu, jo tas ir neticami spēcīgs, taču tas prasa daudz klikšķu un konfigurēšanu, lai iegūtu tieši to, ko vēlaties. Tajā ir iebūvēts noklusējuma skaņu komplekts, bet, ja jums ir savs paraugu komplekts, varat atskaņot lietas, kas ir diezgan jauks, izmantojot funkciju “Cilvēka atskaņošana”.

Jaunākā Finale versija ietver arī ReWire tehnoloģiju, kas ļauj jums izveidot kopā ar savu DAW (digitālā audio darbstacija), piemēram, Logic vai ProTools . Tas ir ārkārtīgi noderīgi tiem, kas finālu izmanto finālam.

Neatkarīgi no tā, vai esat gravējs, profesionāls komponists, students vai vidusmēra lietotājs, visticamāk, ka Finale var atbilst jūsu vajadzībām, pat ja tas ir ar mazu kāju.

Facebook sastāvā ir bieži sastopams mēms, ka mēs nonākam fināla lietotāju vidū. Kad mēs prasām risinājumu Finale problēmai, mēs saņemam Sibelius lietotāju atbildi “Izmantot Sibeliusu”. Humors malā, tas ir ļoti taisnīgs paziņojums: Sibeliusu ir vieglāk izmantot, un lielākajā daļā gadījumu tā var darīt lietas tāpat kā Finale. To pārtrauca uz noteiktu laiku, bet uzņēmums Avid atkal to atcēla, un tajā notiek dažas izmaiņas.

Sibelius piedāvā arī ReWire , visiem jums DAW lietotājiem.

Daudzi cilvēki, par kuriem es zinu, pārcēlās no Finale uz Sibeliju pirms daudziem gadiem, jo ​​Sibēlijā bija tikai vieglāk izdarīt lietas. Citi, tāpat kā mani, ir pievienojušies Finale, jo uzlabojās lietotāja pieredze.

Dorico

Kā daudzi no jums zina, šobrīd esmu apguvusi jauno Dorico programmatūru. Daudzi no programmētājiem, kas bija “instrumentāli” (haha), izveidojuši lielisku programmu Sibelius , Dorico padara lietas viegli ievadāmu un viegli prezentētu profesionāli. Tas notiek, sadalot katru kompozīcijas procesa posmu atsevišķās jomās, sākot no rakstīšanas, līdz gravēšanai, atskaņošanai. Jūs varat pārslēgties starp šīm zonām jebkurā laikā.

Pateicoties ” AI ” (mākslīgais intelekts) – līdzīgs pārsteidzoši precīzs noklusējuma formatējums, tas padara gravēšanas procesu daudz vieglāk.

Bet tas vienmēr tiek pastāvīgi atjaunināts. Tas ir labi, jo katram (bezmaksas) atjauninājumam ir daudzas jaunas iespējas, taču tas ir trūkums, jo joprojām tiek izstrādāta zināma elastība un solītās, bet ļoti labās funkcijas. Galvenais iemesls tam ir tāds, ka Dorico tiek pārveidota no zemes uz augšu, ar kodolu visjaunāko kodēšanu. Tātad, atšķirībā no jauninājumiem, kas veido iezīmes programmatūrā (tāpat kā vairumā nošu programmu), Dorico ir savas funkcijas, kuras kodē svaigā veidā no zemes uz augšu jaunā sistēmā.

Dorico vēl nav mana programmatūra, taču es patiešām domāju, ka tā reakcija uz komponistu un gravēju vajadzībām mūsdienās padarīs to par “programmu”, kas tiks izmantota nākotnē, tiklīdz katra funkcija būs pabeigta.

Noteflight

Noteflight ir tiešsaistes mūzikas nošu programmatūra. Tas ir lieliski piemērots studentiem un pedagogiem , jo tas ļauj dalīties ar rezultātiem tiešsaistē, ir ļoti pieņemams salīdzinājumā ar citām programmām un neprasa tiešām jaudīgu datoru (jo tas ir tiešsaistē). Tas arī ļauj mūzikas pedagogiem saskarties ar Google Classroom un citām LMS s (mācību vadības sistēmām).

Mani kolēģi un es to izmantoju, lai sāktu komponistus, kam patiešām ir nepieciešams iegūt kvalitatīvu pieredzi viņu prasmju līmenī un kuri patiešām nevajadzētu ieguldīt Finale vai Sibelius, kamēr tie nav vajadzīgi. Tas piedāvā ļoti nozīmīgu ievadu nošu programmatūrai šiem studentiem, kā arī ļauj viņiem izveidot augstas kvalitātes rādītājus. Tam ir arī liela tiešsaistes kopiena, lai mācītos no kolēģiem Noteflight lietotājiem.

Citas programmas ir vērts pieminēt

MuseScore ir populāra, pilnīgi bezmaksas programma, kas ir izstrādāta lietotājiem (ti, programmētāji un lietotāji palīdzēja izveidot un nepārtraukti pievienot šīs programmas uzlabojumus). Nav izmēģinājuma, demo vai pilnas versijas – ir tikai bezmaksas versija, pilnīga versija . Esmu dzirdējis labas atsauksmes par to, un tas tiek minēts daudz Facebook grupās uz gravēšanu un sastāvu. Es atzīstu, ka pats to neesmu mēģinājis, jo es strādāju pie Finale apguves, un, cerams, Dorico.

Vēl viena pilnīgi bezmaksas programma ir LilyPond. Tāpat kā MuseScore, to izstrādā programmētāji un mūziķi, kuri lieto programmatūru un pastāvīgi to uzlabo. Liela atšķirība starp LilyPond un pārējo šeit minēto nošu programmatūru ir tā, ka LilyPond nav grafisks; tas ir balstīts uz tekstu . Tas nozīmē, ka jūs nenoklikšķina uz piezīmēm LilyPond, jūs nevilcina lietas vai citādi strādā ar rezultātu “attēlu”. Tā vietā jūs ievadāt kodu teksta failā, un, to izdarot, jūs plānojat gabala izkārtojumu, nevis to zīmēt vai veidot. Tas ir lieliski piemērots tiem, kas zina, kā programmēt, vēlas iemācīties kādu programmu vai vēlas vēl vairāk kontrolēt to, ko viņi dara. Tas ir spēcīgs, bet ne visi ir iekļauti kodēšanā. Man ir dzirdējuši, ka par labu šai programmai mācīšanās līkne nav tik slikta.

Secinājums

Tur ir tik daudz citu nošu programmu. Daudzi ir paredzēti ļoti specifiskiem lietojumiem. Daži no tiem vislabāk tiek izmantoti filmu / mediju vērtēšanai. Citi ir iebūvēti DAWs (digitālās audio darbstacijas). Daži no tiem ir izveidoti mobilajām ierīcēm. Galu galā izvēlieties programmu, kas jums vislabāk atbilst. Šeit ir daži padomi:

  • Pirms iegādājaties, izmantojiet programmu izmēģinājuma versijas un demo versijas .
  • Kad jūs beidzot izlemjat iegādāties programmu, uzziniet , vai varat iegūt izglītību , jaunināt vai pārsniegt atlaidi .
  • Runājiet ar savu skolotāju, lai pārliecinātos, ka lietojat programmatūru, kas viņiem var palīdzēt vai ko viņi domā par piemērotu jums.
  • Ja jūs neesat mācījies ar skolotāju, uzdodiet jautājumus par forumiem un veiciet “mājasdarbu” programmā, pirms to iegādājaties.
  • Faktors savā lēmumā izvēlas, vai nevēlaties maksāt maksājumus , abonēšanas maksājumus vai vienreizēju maksājumu . Bezmaksājumu versijas var būt patiešām jaudīgas, taču dažkārt tām trūkst pazīmju vai ir grūtāk mācīšanās līkne. Maksājumu par abonēšanu var būt kaitinošas, lai atjaunotu, taču vienreizēji maksājumi var pieprasīt, lai jūs vēlāk iegādātos jaunas versijas, ja jaunināsit operētājsistēmu vai izmantosiet jaunas funkcijas.