Restorāni ar dzīvo mūziku

Lielisks veids, kā baudīt mūziku, ir doties uz restorānu. Ne vien bāros un kafejnīcās, bet nu jau arī smalkos un elegantos restorānos tiek rīkoti dzīvās mūzikas vakari. 

Katrā restorānā ir sava īpašā gaisotne, kas tā apmeklētājiem ļauj sajusties palutinātiem – garda maltīte, izcils serviss, fona mūzika un iekārtojums. Lai arī noskaņojumu veidojošā mūzika lielākoties ir visas nedēļas garumā, dzīvās mūzikas vakari ir īpaša izklaide, kas visbiežāk tiek nodrošināta nedēļas nogalēs.

Šajā rakstā varēsi izlasīt vairāk par to, kur un kāpēc tiek rīkoti dzīvās mūzikas vakari arī izsmalcinātos restorānos.

Dzīvā mūzika uzlabo restorāna atmosfēru

Kad domājam par savu iecienītāko restorānu, papildus ēdienkartei un lokācijai, noteikti prātā ienāk arī restorāna atmosfēra. Personālam, iekārtojumam un arī mūzikai ir liela nozīme, kas restorāna apmeklētāji justos labi un ērti. Bieži vien mūzika ir izšķirošais elements, kas nepieciešams, lai būturomantiska gaisotne, ko baudīt ar mīļoto cilvēku.

Apetītei ir tieša saikne ar labsajūtu un omulību. Ja konkrētajā vietā un apstākļos nejutīsies gana omulīgi, tad, lai cik kārdinošs un gards būtu ēdiens, to ieēst būs pagrūti. Savukārt pozitīva un patīkama sociālā gaisotne var vairot laimes sajūtu. Restorāni šo saikni ir izveidojuši un tieši tāpēc ar vien vairāk pamanām arī restorānu kultūrā ienākošus mūzikas vakarus un koncertus lieliskas noskaņas radīšanai. 

Kādā pētījumā konstatēts, ka mūzika, kas veicina pozitīvu emocionālu reakciju, piemēram, drebuļi, liek smadzenēm izdalīt dopamīnu. Šī ķīmiskā viela liek justies laimīgam, un tā tiek atbrīvota arī tad, kad jūti saikni ar apkārtējiem cilvēkiem. Vienkāršāk izsakoties – apvienojot draugu grupu vai ģimeni ar dzīvo mūziku un labu ēdienu, ir gatava recepte patīkamai atmosfērai restorānā.

Mūzika spēj izcelt ēdiena garšu

Tā kā restorāns galvenokārt ir vieta, kas nodrošina ēdienu, dzīvai mūzikai vajadzētu būt otrajai galvenajai lietai. Uzmanības centrā vienmēr ir jābūt šefpavāra šedevriem jeb gardajām maltītēm. Taču vērts piebilst – ir pierādīts, ka konkrēti mūzikas veidi un skaņas spēj ietekmēt ēdiena garšu.

Piemēram, augstas frekvences skaņas izceļ saldumu ēdienā, bet zemas frekvences skaņas izceļ to  rūgtumu. Restorāniem ir ļoti svarīgi rūpīgi izvēlēties savu dzīvo mūziku, lai abas puses būtu ieguvēji.

Rīgā ar vien vairāk restorāni sāk veidot dzīvās mūzikas vakarus. Piemēram, restorāns Hercogs Daugavas krastā ik pa laikam rīko dažādus akustiskos un instrumentālos koncertus. Kopā ar skaisto pilsētas panorāmu, gardo ēdienu un skaņdarbu, vakars līdzinās absolūtai pilnībai. Par to, kādi vēl restorāni piedāvā viesiem dzīvo mūziku, lasi rakstā Restorāni Rīgā ar dzīvo mūziku

Dāvana svētkos, kas ļaus baudīt ēdienu un mūziku vienlaikus

Ja meklē dāvanu tieši kādam aizrautīgam gardēdim, tad pareizā izvēle noteikti ir kāda restorāna apmeklējums. Ar to nekad nevar nošaut greizi, jo gardi pavakariņot izsmalcinātā vietā patīk ikvienam. FromMe.lv dāvanaspiedāvātādāvanu karte restorānā ļaus gan nobaudīt izcilu maltīti, gan arī paklausīties lielisku mūziku. Vispirms gan vērts noskaidrot, vai izvēlētais restorāns rīko dzīvās mūzikas vakarus.