Latvijas 1. rokkafejnīca – kas slēpjas zem nosaukuma?

Latvijas 1. Rokkafejnīca, Rock Cafe Riga jau 4 gadus pašā Rīgas centrā
Vecrīga – Reiternas māja!

Rokas kafejnīca Vecrīgas sirdī – Reiternas mājā jau ir jau 4 gadus, taču šī Rock Cafe stāsts ir ievērojami vecāks, pilns ar dažādiem notikumiem un faktiem.

 

Latvijas 1. Rokkafejnīcas saknes Liepājā

Pirms vairāk nekā 10 gadiem – 2002. gada 11. jūlijā Latvijas 1. Rokkafejnīca atvēra durvis Liepājas centrā, blakus Rožu laukumam. Līdz 2013. gada 5. janvārim tā bija vieta vēja pilsētā, kur pulcējās dažādi mūziķi, kā arī mūzikas mīļotāji.

2011. gada vasarā Latvijas 1. Rokkafejnica vēsture bija saistīta ar Jūrmalu, bet to pašreizējā māja – Vecrīgas sirdī, Reiternas nams – Latvija 1. Rokkafejnīca – Rock Café Riga atrasta jau pašā 2012.gada sākumā.

 

Rokas kafijas simbols – ģitāra

Latvijas simbols 1. Rokkafejnica vienmēr ir bijusi ģitāra. 2006. gada 12. maijā, kad tika atsaukta Latvijas mūziķu slavas aleja, arī par ģitāras godu Latvijas 1. Rokkafejnikas priekšā tika iespaidots iespaidīgs vides objekts. Šie vides objekti ir reāls prototips, pēc kura modelis tika izveidots – tā bija joslas Jumprava dziedātājs, dziesmu autors un ģitārists Aigars Gravers instruments, kuru viņš deva kā dāvanu 2002. gada atklāšanas svinībās. Noteikti jāpiebilst, ka vides objekti autors un radītājs ir mākslinieks Reinis Kunčītis.

 

Rokkefejnīca stāsta svarīgu daļu – mūziķu reliktus

No nogurušā sākuma – nozīmīga daļa no Latvijas. 1. Rokkafejnica stāsts ir bijis Latvijas mūziķu relikviju kolekcija, kurā ir iekļauti daudzi interesanti priekšmeti. Piemēram, Maestro Raimonds Pauls čības, ko viņš valkāja, kamēr Maestro uzrakstīja dziesmu “Mezrozīts” vai Guntara Racha ģitāra ar Mick Jagger, Pete Anderson relikviju un daudziem citiem. Šī reliktu kolekcija vienmēr mainās un tiek atjaunināta.

 

Dzīvo mūzika šeit!

Latvijas 1. Rokkafejnica nekad nav bijis, nav un visticamāk nekad nebūs iedomājams bez dzīvās mūzikas. Liepāja, Jūrmala vai pašlaik Rīgā – Latvijas fonds. 1. Rokkafejnīca vienmēr ir bijis un ir mūziķu dzīvi, kuri spēlē dzīvo mūziku. No janvāra līdz jūnijam, no jūnija līdz janvārim – katru nedēļu līdz četrām dienām Reiternas nams ir piepildīts ar dažādu dzīvo mūziku.

Bieži vien dzīvo mūzikas notikumi Latvijā 1. Rokkafejnica ir papildu vērtība vēstures ierakstos. Jaunākais vēsturiskais notikums notika 2014. gada novembrī Latvijas 1. Rokkafejnica – Rokas kafejnīcā Rīgā, kad pēc 20 (!) Gadu pārtraukuma pirmais koncerts notika leģendārajā latviešu underground grupā “Aurora”.

 

Daudzveidīgā Reiterna māja

Reiternas nams ir piedzīvojis plašu notikumu loku un ļaudis vairāk nekā 300 gadu vēsturē ir skaista baroka arhitektoniskā dārgakmens no Rīgas. Reiternas māja tika uzcelta no 1684. līdz 1685. gadam, un to uzcēla komersants un pilsētas tiesnešu loceklis, vēlāk padomes loceklis Johans von Reiterns.

Mūsdienu vēsturē ievērojamā Marstalu ielas māja bija deju kolektīvās “Daile” mēģinājumu telpa, vēlāk – Centrālā universālveikala noliktava, un tā augšējos stāvos bija dzīvokļi, vēlāk tā bija Žurnālistu māja.

Arī tagad māja ir citāda – šeit notiek ne tikai mūzikas pasākumi, bet arī citi notikumi. Latvijas 1. Rokkafenīcas – Reiternas mājas daudzveidība ir raksturīga faktam, ka te atradīsiet šeit latviešu mūzikas Igo ierakstu studiju un mūzikas skolu ne tikai bērniem, bet arī cilvēkiem, kuri vēlas mācīties mūziku.

 

Skaties jaunākos pasākumus mājas lapā: rockcafe.lv