Mūzikas festivāli Latvijā

Latvijas vasarā sezona sākas ar aizraujošiem koncertiem. Festivāli notiek Latvijas skaistākajās vietās – Liepājas jūrmalā, skaistā Siguldā, vienā no vēsturiskajām mazpilsētām Latvijā, kā arī galvaspilsētas koncertzālēs un estuāros.

 

Positivus

Lielākais un populārākais Positivus festivāls Baltijā jūlijā apvieno 35 000 klausītāju Salacgrīvā. Izbaudiet labu mūziku lieliskajā uzņēmumā, dziļi iesakiet priežu mežu aromātu un baudiet saulrietu pludmalē! Iepriekšējos gados festivālā piedalījās tādi izpildītāji kā Muse, Scissor Sisters un Fatboy Slim. Pasākumu raksturo brīva un starptautiska atmosfēra, jo apmeklētāji nāk no Baltijas valstīm un ārpus tās.

 

Summer Sound

Katru gadu, Liepājas pludmalē apmeklējot vairāk nekā 20 000 apmeklētāju, LATVIJAS SOUND festivāls ir kļuvis par vienu no svarīgākajiem reģiona mūzikas notikumiem.

Divas dienas festivāla apmeklētājiem ir iespēja skatīties vairāk nekā 50 vietējo un starptautisko mākslinieku koncertus, baudīt papildu atrakcijas, izrādes un beidzot atpūsties vienā no skaistākajām Eiropas pludmalēm!

 

Starptautiskais mūzikas festivāls LABA DABA

Starptautiskais mūzikas festivāls LABA DABA notiks no 4. augusta līdz 2017. gada 6. augustam. Festivāla rīkotāji norāda, ka no šī gada festivāla festivāls veiks dažādus uzlabojumus un papildinājumus. Pamatideja paliks līdz šim – par labvēlīgu attieksmi pret visu, ko mēs dzīvojam, bet festivāla ikgadējā uzmanība tiks koncentrēta visā pasaulē katru gadu.

Tiks pārstāvēti dažādi mūzikas žanri: regeja, etniskie ļaudis, roks, elektronika, punk, ska un cita mūzika, ko veic gan mājas mūziķi, gan ārzemju mākslinieki.

Jau paziņoti mākslinieki: Tiny Fingers no Izraēlas, Otava no Krievijas, Kenta Hajashi no Japānas, Padomju Savienība no Itālijas, vietējie dzelzs vilks, ezeri, Inokenti Marple, All Day Long, Arturs Skutelis, Balozi Pilni Poley, Hypostocrats un daudzi citi.

 

Rīgas Operas festivāls

Skaista Rīgas tradīcija, kas izveidota jau 1998.gadā un noslēdzot LNO sezonu. Katru gadu festivāls piedāvā skatīties sezonas jaunos darbus, spilgtākās iepriekšējo sezonu demonstrācijas, baudīt lielisku vokālu instrumentālo darbu, tikties ar mīļajiem solistus un izcilām ārzemju zvaigznēm, kā arī atcerēties aizraujošākos brīžus, baudot skaistākās opermūzikas melodijas! Operas festivālā būs pirmatskaņojums – Viestura Kaires režisētais Jakomo Puccini “Triptihs”, un galu galā būs koncerts “Makbets”, kas būs mākslinieka Samsona Izjumova jubilejas vakars.

 

Kantrī mūzikas festivāls

Pirmajā Bauskas lauku mūzikas festivālā notika Pilskalnā 1999. gadā, gleznainā vietā, parkā starp upes sateces baseinu un 16. gadsimtā uzcelto Bauskas pils. Kopš tā laika festivāls ir kļuvis par vienu no lielākajiem notikumiem Latvijā un ir izrādījies vientuļš.

Šajos gados festivālā piedalījās 26 latviešu grupas un 47 ārvalstu grupas no ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Vācijas, Francijas, Polijas, Slovākijas, Beļģijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Luksemburgas, Dānijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas. Īpaši lepnums ir jāatzīmē, ka festivālā ir populāras lauku mūzikas zvaigznes, piemēram, The Bellamy Brothers un Asleep at Wheels.

Katru gadu festivāls apvieno tūkstošiem valsts mūzikas mīļotāju gan no Latvijas, gan arvien vairāk ārzemēs. Festivāla laikā apmeklētājiem tiek piedāvātas plašas izklaides iespējas gan bērniem, gan pieaugušajiem, iespēja izbaudīt latviešu virtuvi, leģendāro Bauskas alu.

Tie, kas vēlas gulēt, priecājas par mūsu telšu upju upēm Memelu un Musu, kas bija pirmā Latvijas svētku vēsture. Jau vairākus gadus festivāla otra diena sākas ar bezmaksas koncertu pilsētas centrā un līnijpārvadātāju darbībām.

Kopsavilkums ilgs divas dienas labvēlīgā gaisotnē un ar pozitīvām emocijām, kas saglabājas visu gadu.

 

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *